Pełnia
Wróć do listy artykułów

Wampiryzm: rodzaje wampirów

Zalew myśli ezoterycznej w Internecie dał przynajmniej jeden pozytywny skutek – ludzie przestali kojarzyć wampira z nieśmiertelną istotą wysysającą krew, aby przetrwać. Jednak wielu z nich poszło za bardzo na drugi biegun i tak pojawiły się oskarżenia i paranoje o wampiryzm i wszelkiej maści rodzajach wampirów.

Powszechne zwyczaje

Prawda jest taka, że każdemu człowiekowi zdarza się pobrać nieco energii od pobliskich osób i jest to bardzo naturalnym procesem. Niektórzy mają tak poważne dysfunkcje energetyki, że robią to cały czas zupełnie o tym nie wiedząc. Czasem po prostu czują się słabiej i chłoną energię prosto z nas, aby utrzymać świadomość na choćby minimalnym poziomie.

Jest to wampiryzm nieświadomy i ten jest wybaczalny, gdyż brak temu działania świadomości – co nie oznacza, że powinno być to akceptowane, lecz leczone. Jednak obrona jest czymś innym niż atak, a każdy inteligentny człowiek zrozumie, że podsycanie niechęci do kogoś, tylko dlatego, że jest chory nie jest rozsądne. Odwrotnie jest w przypadku wampiryzmu świadomego – ten rodzaj jest jak najbardziej karygodny, choć proces ewentualnego ukarania należy wyłącznie do osoby pokrzywdzonej.

Wampiryzm i jego rodzaje

Wampir potrzebuje energii w jakiejkolwiek postaci, więc może być zarówno energetycznym jak i emocjonalnym. Każdy rodzaj ma własny sposób atakowania, ale także ukrywania się czy obrony. W większości przypadków spotkamy mieszanki niżej wymienionych typów.

Wampir Sanguarian

Jest w tym coś z pokiereszowania mózgowego. Ludzie mający się za takie wampiry świadomie piją krew od dawców bądź za pomocą dotyku pochłaniają energię wprost ze krwi, gdyż ta posiada wysokoenergetyczną dawkę siły już po przetworzeniu przez energetykę ciała. Nie ma tutaj miejsca na nieświadomy czyn, a większość osób mających to szaleństwo za dobry pomysł najczęściej para się magią. Pomijam tutaj chorobę zwaną porfirą, która często jest kojarzona z wampirami. Charakteryzują się silnymi zdolnościami mentalnymi i używaniem podstawowych metod hipnotycznych, aby móc przekonać przyszłych dawców do oddawania krwi. Zwykle rekrutują osoby z grona odpowiedniej subkultury lub nieśmiałe, lecz zafascynowane zwierzęcym magnetyzmem, który pojawia się wraz z krwistymi posiłkami.

Wampir Psi

Nazwa wprost wskazuje na sferę, w której działa ten typ wampirów. Zwykle inteligentne o bystrym umyśle rzucają przynęty powodując zaciekawienie swą wiedzą i tajemniczością. Przy ofiarach błyszczą intelektem, lecz szybko go tracą, gdy w pobliżu nie ma dawców. Najczęściej jest to typ nieświadomy swoich możliwości i myśli, że jest inteligentny. Wampir atakuje za pomocą słowotoku, nie pozwala dojść do słowa i wysysa energię mentalną przez co ofiara nie umie skoncentrować się na własnych myślach. Przy silnym drenażu pojawiają się także bóle głowy.

Wampiryzm Emocjonalny

Najczęściej spotykany typ wampira żerującego na sferze emocjonalnej ofiary. W obecności takiej osoby ludzie tracą spokój emocjonalny i trwale podrażniany powoduje wyładowania na aurze w postaci gniewu czy lęku. Taka energia jest wprost z aury wysysana przez wampira, a pokrzywdzony zostaje z martwą materią i nagłym osłabieniem czując się niczym wyżęta cytryna. Bardziej finezyjna metoda, to łapanie na haka np. współczucie czy rozkochanie jednak im cięższa emocja tym więcej energii z ataku jest dla wampira. Bardzo wielu ludzi jest takimi wampirami, lecz nieświadomymi.

Wampiryzm Seksualny 

Ludzie o zaburzeniach ze swoją seksualnością mogą nimi być. Nazywane czasem sukubami lub inkubami (forma żeńska i męska) działają w sferze eterycznej (nie emocjonalnej jak się powszechnie przypuszcza, gdyż popęd seksualny należy do ciała eterycznego, a nie astralnego). Ilość energii podczas orgazmu (stanu, w którym wampir ma możliwość pobrania energii) jest ogromna i odżywcza – po jednym takim posiłku jeszcze przez kilka dni zapas tej energii utrzyma wampira w „intensywnym” pięknie, które może być iluzją pozwalającą na zdobycie kolejnego „posiłku”.

Typ Astralny

Nie zauważyłem ludzi, którzy podróżują po przestrzeni astralnej, by kraść energię, gdyż to mocno nieefektywne działanie. Jednak przeważająca ilość bytów, to pasożyty o charakterze wampirycznym, które żywią się energią człowieka wywołując w nim strach czy gniew. Świetnym i dobrze znanym przykładem jest tutaj larwa astralna. Trudno mówić, aby było to świadome działanie, gdyż dzicz astralna, to w wybitnej większości jednostki mało świadome i idące głównie za instynktami (jak zwierzęta).

Jak już wspomniałem, większość wampirów jest mieszanką kilku typów. Najczęściej podstawą jest wampiryzm emocjonalny, gdyż pokarm jest wystarczająco duży, a jednocześnie łatwiej go zdobyć niż inne. Wampiryzm seksualny jest najwydajniejszy, lecz ciężki do opanowania, a do mentalnego potrzeba większych umiejętności. Picie krwi jest wysoce problematyczne.

Inne artykuły z serii:

Skutki Wampiryzmy

Leczenie Wampiryzmy