Pełnia
Wróć do listy artykułów

Telegonia, co to jest i jak przebiega jej oczyszczanie?

Co pewien czas do szerszej publiczności powraca temat telegonii. Telegonia w sporym uproszczeniu określa możliwość energetycznego zapisu pozostawionego w ciele kobiety podczas seksu z mężczyzną. Powszechnie dla tej teorii twierdzi się, że pierwszy partner jest tym najbardziej znaczącym dla całego życia kobiety, gdyż to właśnie jego zapis energetyczny pozostanie w niej na zawsze i będzie wpływał na cechy osobowości jak i wyglądu jej przyszłych dzieci.

Telegonia a prawo pierwszej nocy

Dawniej pilnowano, aby kobieta wychodząca za mąż była dziewicą. Było też prawo pierwszej nocy, w celu “uszlachetnienia” dzieci, aby miały lepszą krew niż ich biologiczny ojciec. Wszystko dlatego, że przypadkowy ojciec mógł być lekkoduchem i naznaczona jego energiami młoda kobieta mogła mieć niesforne dzieci kontynuujące jego program.

W telegonii istotnym czynnikiem jest przekaz ładunku energii o zapętlonej formie, którego w uproszczeniu zwiemy rotą. Przedstawia ona kompletną informację na temat partnera. Energie podczas stosunku zawijają się wokół Czakry Sakralnej i informacje wpływają do Dan Tien, energetycznego ośrodka przedstawiającego m.in. materialną formę zachowań.

To właśnie wtedy energie partnera tworzą ślad, który będzie oddziaływał na zarodek, gdy ten zacznie się tworzyć. Nie oznacza to jednak całkowitej kopii energii partnera. Pierwszy zapis zwykle jest całościowy, gdyż matryca wciąż czysta jest w stanie przyjąć każdy element. Każdy następny partner będzie tylko dodawał energii już istniejącym elementom lub dokładał nowe, których nie mieli poprzedni partnerzy.

Jeśli kobieta źle dobrała sobie parę, to zapisy na jej matrycy najczęściej będą szły w stronę głównej osi charakteru jej partnerów. Dziecko będzie przejawiać podobne cechy jak również sposób ich przejawiania np. w gniewie psując przedmioty.

Co to jest telegonia?

Najprościej ujmując, telegonia to zapis, powstający podczas stosunku płciowego. Jest on modyfikowany podczas kolejnych zbliżeń, toteż w przypadku mężczyzn, mają oni możliwość wpływania na cechy fizyczne i psychiczne potomstwa kobiety, nawet jeśli nie zostaną ich genetycznym ojcem. Nie oznacza to jednak, że sam mężczyzna nie podlega zapisom swoich partnerek.

Kobieta jest zaś w stanie zebrać szeroki wachlarz modyfikujący w różnym stopniu cechy osobowości i wyglądu przyszłego dziecka. Te zapisy nie służą jej jednak jako wymienne opcje, lecz bardziej jako wzmacniacze tych genów, które przekazuje jej partner, gdy dojdzie do zapłodnienia.

Proces zapisu telegonii

Schemat zapisu jest bardzo prosty pomimo wielu procesów, które dzieją się wtedy w obu układach energetycznych kochanków. Podczas seksu jest aktywny głównie układ bursztynowy, który leży pomiędzy Czakrą Podstawy i Czakrą Sakralną. Czakra Sakralna ma w sobie twórczą moc, lecz podczas seksu rzadko wykorzystuje ją w pełni, gdyż najczęściej staje się w bardzo aktywna w momencie dojścia plemników do komórki jajowej (u kobiet) oraz orgazmu u mężczyzn.

Tak jasny kontrast reakcji spowodował, że jeszcze kilkaset lat temu kapłani twierdzili, iż kobietom wcale nie jest potrzebny orgazm podczas seksu, aby zakończył się on poczęciem dziecka. Jest to w pewnym stopniu prawdziwe, choć bardzo krzywdzące i w efekcie spowodowało wiele nieszczęść.

W momencie zbliżenia następuje uruchomienie układu bursztynowego (w obszarze Czakry Sakralnej, są to trzy czakry boczne), co powoduje integrację fizyczności z sferą seksualną. Krew napływająca do genitaliów wzmacnia wrażliwość i pobudza układ energetyczny przez co spiralne wzory na ściankach pochwy stają się znacznie bardziej wrażliwe. Zaczynają odbierać zbiór impulsów będących zapisem płynącym prosto z połączenia.

Następnie wędrują one do góry, gdzie są odbierane przez niewielki obszar szyjki macicy (na styku pochwy z macicą). Tam zapis jest utrzymywany przez okres około 1-2 tygodni, a następnie przekazywany do Dolnego Dan Tien, w którym kobieta przechowuje wszelkie zebrane aspekty, które potem użyje w procesie kreowania zarodka. W ten oto sposób zapis telegonii sprzyja kobietom w doborze cech, które zechcą przekazać potomstwu.

U mężczyzny, styk przepływu informacji leży głównie w niewielkim obszarze tuż poniżej żołędzia, jednak sam zapis przechowywany jest około 2-3 centymetry w głąb, przy podstawie penisa. Pomiędzy tymi obszarami są podobnie jak u kobiety spiralne wzory prowadzące zapis energetyczny do celu.
Z tego miejsca łączy się z układem bursztynowym własnej energetyki i synchronizuje swoją aktywność z Czakrą Sakralną. Ta z kolei łączy się z Dolnym Dan Tien, które to przechowuje większość zapisów związanych z cechami charakteru oraz wszelkimi podstawami typu wygląd, nacechowanie, zachowania i obciążenia energetyczne.

Sam punkt zapisu nie jest aktywny, póki nie nastąpi wzwód, a dalej penetracja. Z tej przyczyny telegonia nie dzieje się poprzez dotyk, przytulanie czy jakikolwiek inny kontakt cielesny. Nie stwierdzono wpływu telegonii przy stosunku analnym czy oralnym, a więc możliwość zapisu jest ograniczona i wymaga właściwego wykorzystania własnego ciała.

Jakość zapisu zależy od jakości relacji

W momencie gwałtu lub seksu bez miłości, tylko Dolny Dan Tien odczytuje zapis, co powoduje, że przekazywana informacja jest niepełna i dotyczy głównie wyglądu jak i niektórych cech charakteru, które można uznać za bardzo cielesne np. wybuchowość, skłonność do lenistwa czy kłamstwa.
Niestety większość pozytywnych cech wiąże się bardziej z Środkowym i Górnym Dan Tien, przez co kochankowie wymieniają między sobą głównie zapis nastawiony na fizyczność i wszelkie aspekty z nią związane. Wyższe Dan Tien otwierają się na zapis TYLKO, gdy następuje głęboki kontakt na poziomie serca i umysłu. Stąd powstało powszechne założenie, że błędy zapisu telegonii można naprawić tylko poprzez głęboką miłość.

Warto też wspomnieć, że w procesie telegonii jeden stosunek seksualny nie przekazuje całego zapisu, a tylko niektóre sekwencje. Negatywne aspekty niestety przechodzą łatwiej niż pozytywne, gdyż początkowo przechodzą tylko fluidy ułatwiające wymianę zapisów. Przekazywana kopia wypełnia się sekwencjami za pomocą stale rosnącego w szczegóły szkicu i dlatego wierność małżeńska jest tak wartościowa.

Telegonia a prezerwatywy i środki antykoncepcyjne

Telegonia słabo współpracuje z różnymi zabezpieczeniami, takimi jak prezerwatywa. Ich materiał nie tylko nie przepuszcza nasienia, ale i tamuje większość energii napływającej od partnera. Mimo to część zapisu przejdzie z powodu szerszego połączenia (ścieżka zapisu potrzebuje energii, lecz sam zapis jest odbiciem energii partnera/partnerki). Tym samym kontakt seksualny z zabezpieczeniem, to dalej ryzyko przyjęcia zapisu.

Zabezpieczenia antykoncepcyjne u kobiet to zupełnie inna kwestia. Duża część z nich opiera się o wpływ hormonalny, co jest równoznaczne z oddziaływaniem na energetykę od strony materii. Oprócz spadku libido, często towarzyszy spadek energii, a nawet spowolnienie przepływu energii w sporym obszarze brzucha. W konsekwencji układ zapisu przestaje reagować właściwie i zdarza się, że zapisuje tylko najsilniejsze elementy (często najmocniej wbijają się negatywy) albo przestaje reagować na wyższe czynniki.

Szczególnie intensywnie działają tabletki, których chemia czyni naturę bardziej mechaniczną. Energetyka reaguje intensywnymi zmianami faz przepływu energii, co przekłada się nie tylko na zapis, ale także i na odbiór percepcyjny wielu subtelnych bodźców. Dokładne konsekwencje są zależne od konkretnego środka, jego dawki oraz organizmu kobiety.

Telegonia – Konsekwencje

Skutki telegonii są łatwe do przewidzenia, choć nie można określić jasnych efektów, które nastąpią podczas kształtowania się cech charakteru u dziecka. Zapis telegonii działa bowiem na nie aż do siódmego roku życia, póki istnieje energetyczna pępowina matki z jej dzieckiem. Do tego czasu możliwe jest przekazanie bardzo wielu aspektów ze wszystkich Dan Tien kobiety, o ile jest świadoma takiej możliwości i dbała o dobór partnerów.

Telegonia u kobiet

Jeśli kobieta wybierała mężczyzn o profilu buntownika, lenia społecznego lub niestabilnego psychicznie, to zapis najczęściej będzie tylko utrudniał jej dobór odpowiednich cech dla dziecka. Najpewniej wybierając takich partnerów raczej nie myślała o potomstwie, a była na emocjonalnych koktajlach sfery astralnej zwanych zadurzeniem, często mylone z zakochaniem.

Jedna czy dwie dobre cechy będą przysłonięte przez silne aspekty negatywne lub całą serię słabych zapisów, charakteryzujących się nieporadnością zarówno zdolności społecznych jak i tych budujących własną osobowość. Mężczyźni dążący do łamania praw lub ich ignorowania będą praktycznie zawsze mieli chaotyczny zapis, co nie przysłuży się partnerce, nawet jeśli na swój sposób skradną jej serce.

Jeśli jednak wybierze partnera o dobrych cechach, zdolnego do ukazania wyższych aspiracji duchowych oraz społecznych, można powiedzieć, że trafiła na główną nagrodę w loterii. Taki partner przekaże mnóstwo wspaniałych cech oraz zalążków dobra, z których skorzysta nie tylko kobieta, lecz i każde jej dziecko. Dobre cechy wybijają się znacznie mocniej niż złe i choć mogą być początkowo niewidoczne, to ich działanie jest mocnym błyskiem wśród trudności życia.

Każdy dobry aspekt będzie zmieniał skojarzony z nim aspekt negatywny, gdyż w zapisie może istnieć tylko jeden z biegunów dualności charakteru (będąc ekstrawertykiem nie będziesz introwertykiem, choć możliwe jest bycie pomiędzy) i te dobre cechy przewyższają swą energią i precyzją nawet wielką emanację chaosu negatywnego aspektu.

Telegonia u mężczyzn

U mężczyzny, kobieta pozostawia zapis, który często można skojarzyć z formą przejęcia. Oznacza to, że pierwsza partnerka swoim zapisem będzie korygować zachowanie energii mężczyzny, aby ten skupił się na niej i był podatny na jej wpływ, a przez to nie poszukiwał innych kobiet. To bardzo naturalne podejście utworzone przez energetykę kobiet od czasów starożytnych. Do dziś jest uznawane za formę magii seksualnej dostępnej głównie kobietom, gdyż mężczyźni swoim zapisem starają się pozostawić informacje o sobie (używają za to innych sił, aby mieć wpływ na kobiety).

Naznaczony zapisem kobiety mężczyzna zmieni swoje zachowanie i będzie poszukiwał kobiet podobnych do swojej pierwszej miłości, z którą miał kontakty seksualne. Jeśli kobieta nie była odpowiednia, to jej zapis będzie przeszkodą dla mężczyzny z powodu rozchwianych informacji i dużej niestałości zapisu. Jedną z funkcji zapisu u kobiet jest zdolność łączenia wielu aspektów razem, przez co negatywna mieszanka może nabrać bardzo nieprzyjemnych skutków w energetyce mężczyzny.

Jeśli kobieta będzie dla niego odpowiednią, to jej zapis wzmocni dążenie do wyższych aspektów duchowych oraz ulepszy już posiadane cechy o pierwiastek żeński, który uczyni je bardziej rozwiniętymi i bogatymi w przejawianiu. Kobieta o dobrych cechach będzie potężnym wsparciem, który pozwoli mężczyźnie na szybszy rozwój wielu jego talentów oraz zalążków dobra, które w nim są.

Moc kobiety jest silniej wpojona w zapis i zawiera w sobie większą siłę modyfikującą działanie energii u mężczyzn. Przez to zła partnerka może być istnym zejściem do Piekła (czego bali się średniowieczni kapłani posądzając o kuszenie), gdy będąc dobrą jest niczym schody do Nieba. Moc mężczyzny polega na udzielaniu energii o konkretnych właściwościach, które umożliwiają utworzenie sił zdolnych do utrzymania się w dowolnych warunkach jak i pędu do rozwoju w każdym kierunku.

Wzajemnie połączone moce pierwiastków umożliwiają udzielenie dziecku wszelkich błogosławieństw jak i przywar rodziców. Nie ma więc szczególnego braku równowagi w kwestii poczęcia dziecka – obie strony jednakowo dają równie istotny wkład, choć rzecz oczywista tylko kobiety są w stanie rodzić dzieci. Telegonia nie wskazuje jednak znaczącej przewagi żadnej ze stron.

telegonia

Telegonia i oczyszczanie zapisu

Gdy człowiek dowiaduje się o konsekwencjach jakie niesie ze sobą telegonia, częstym pytaniem jest, jak to odwrócić? Zapis zarówno u kobiety jak i mężczyzny jest praktycznie nie do zmiany, jeżeli nie nastąpią pewne warunki. Przede wszystkim jakakolwiek transformacja czy też usunięcie zapisu jest możliwe tylko, gdy przepływ energii za to odpowiadający jest aktywny, a więc podczas seksu (przypominam, że nie liczy się seks oralny i analny). Nie jest możliwe usunięcie zapisu czy też jego przekształcenie przy masturbacji.

Moment orgazmu jest dla obu płci tym momentem, w którym przepływ zapisu jest najsilniejszy. U mężczyzn jest on sporo krótszy i trwa zwykle 10-15 sekund przed orgazmem i zaledwie 5 sekund po orgazmie. W tym czasie wydaje około 15 tysięcy Jug (jednostek energii). U kobiety strefa przyjmowania zapisu jest zdecydowanie dłuższa i sięga apogeum w trakcie orgazmu. Długość strefy zapisu to nawet 6 minut przed, w czasie i po orgazmie. W tym momencie jest w stanie przyjąć nawet do 50 tysięcy jednostek energii.

Jak już wspomniałem wcześniej, większość treści podaje tylko jedną możliwość usunięcia negatywnego zapisu telegonii – poprzez głęboką miłość z partnerem. Jest w tym dużo racji, gdyż taki związek mocno pobudza wszystkie Dan Tien, przez co negatywny zapis jest nadpisywany lepszymi cechami. W przypadku ich braku, niwelowane są przynajmniej negatywne wzorce zachowań. Nie oznacza to usunięcia zapisu, co raczej jego modyfikację.

Kompletnie usunięcie jest w stanie przeprowadzić tylko specjalista w zakresie uzdrawiania, który będzie miał odpowiednią wiedzę zarówno w zakresie całej energetyki ciała oraz istnienia telegonii i jej zapisów. Większość polecanych rytuałów czy metod w Internecie jest w najlepszym razie niedziałająca, a w najgorszym szkodliwe dla bezpieczeństwa energetyki ciała.

Ze względu na traktowanie zapisu jako zabrudzenia energetycznego (co nie jest prawdą) popełniany jest niebagatelny błąd, który może spowodować uszkodzenie tkanki, w której tkwi zapis, a przez to upośledzić możliwości zapisu oraz jego użycia względem dzieci, które pojawią się w przyszłości.

Zapis telegonii można zmienić za pomocą ingerencji wychodzących z doświadczenia uzdrowiciela lub poprzez rytuały inicjujące wpływ elementali (zwanych też żywiołakami) lub aniołów. Za klasyczny przykład uważa się modlitwę o błogosławieństwo od archanioła Gabriela, który to jest aniołem zwiastowania i sprawuje pieczę nad duszami wcielającymi się na Ziemi. To on odpowiada za sumę błogosławieństw, a właśnie na tym opiera się zapis telegonii.

Naturalne oczyszczanie telegonii

Z polecanych metod dostępnych przeciętnemu człowiekowi istnieje tylko prewencja, czyli przygotowanie energetyki ciała na tyle dobrze, aby zapis nie szkodził lub był jak najmniej chaotyczny. Oprócz oczywistego utrzymania czystości ciała (zarówno fizycznego jak i duchowego) jest też zakres samooczyszczania starego nośnika informacji. Niektóre źródła twierdzą, że zagłębienie Tantry dobrze wpływa na jakość i czystość zapisu i choć jest w tym trochę prawdy, to jednak możliwości tego sposobu są dość ograniczone.

U kobiet występuje comiesięczne krwawienie, które w tych dniach czyni ją “nieczystą” właśnie ze względu na usuwanie starej tkanki mogącej utrzymywać zapis. O ile stosunek seksualny miał miejsce mniej niż dwa tygodnie przed krwawieniem, to w jego czasie możliwe jest usunięcie zapisu. Dlatego zapis telegonii ma największe możliwości przetrwać, gdy występuje tuż po miesiączce (przypominam, że zapis przechodzi do Dan Tien dopiero po okresie siedmiu dni).

U mężczyzn proces usuwania zapisu następuje poprzez prostatę, która to jest ośrodkiem o największej sile, czymś w rodzaju energii łączącej młot i kowadło ze sobą. Gdy podczas podniecenia seksualnego aktywuje się możliwość przekazania zapisu, prostata może oczyścić zapis z rzeczy niepasujących w jego zapisie, a przy odpowiedniej sile całkowicie zniszczyć zapis. Sam proces nie jest jednak taki prosty, gdyż istnieje masa blokad psychicznych, które nie mają prostych sposobów oczyszczenia takich jak u kobiet.

Telegonia, jak się oczyścić?

Gdyby czytelnik natrafił na specjalistę, oferującego w swoich usługach oczyszczenie z zapisu energetycznego, którym jest telegonia, niech spyta go w pierwszej kolejności o to, co konkretnie dzieje się z energetyką podczas zapisu, jak i jego oczyszczania. To pierwsze zostało już przeze mnie opisane wyżej, skupmy się więc na tym drugim.

Uzdrowiciel nie może pójść tą samą drogą, co kochanek, gdyż etyka zawodowa zabrania tworzenia takich więzi z klientami. Zamiast tego ma przynajmniej trzy możliwości oddziaływania na zapis:

  • Poprzez wpływ Kundalini. U człowieka Kundalini ma grubość ludzkiego włosa, a jednak dalej zachowuje swoją siłę. Odpowiednio polaryzując Dan Tien z przepływem Kundalini możliwe jest oczyszczenie zapisu z negatywnych aspektów, choć przy dłuższym działaniu Kundalini oczyszcza nawet i z tych pozytywnych.
  • Poprzez pracę w obszarze wzgórka łonowego lub nad podstawą penisa. W tych miejscach energetyka utrzymuje punkt zapisu gotowy do przekazania lub przejęcia w zależności od aktywności i przepływu energii.
  • Poprzez pracę nad Czakrą Sakralną i Układem Bursztynowym. Czakra główna oraz jej czakry boczne biorą pośredni udział przy zapisie telegonii. To dzięki nim jest odpowiednio silna polaryzacja i możliwość wymiany zapisu. Odpowiednie ich ustawienie i utrzymanie czystości sprzyja zmianom zapisu.

Istnieje jeszcze kilka metod, których nie podam ze względu na ich pozorną prostotę, a tym samym zbyt duże ryzyko użycia ich przez osoby niepowołane. Telegonia to głęboki zapis i każdy rytuał oczyszczania to równie poważna ingerencja w energetykę ciała. Dlatego zachęcam do dużej ostrożności w doborze rytuałów i technik, gdyż jeżeli wystąpią komplikacje, mogą przynieść więcej szkód niż obiecywane, pozytywne efekty.

Oferujemy usługi z zakresu oczyszczania zapisu telegonii. Po więcej informacji zapraszamy na maila: kontakt@ommani.pl

Telegonia a magia

Magia skierowana w stronę położnictwa, ciąży i samych narodzin dzieci zawsze leżała w domenie kobiet, które nie dość, że były ku temu bardziej skojarzone, to naturalnie wykazały nią większe zainteresowanie niż mężczyźni. Jeszcze kilkaset lat temu tylko kobiety przebywały w pobliżu rodzącej, gdy mężczyźni starali się unikać takich sytuacji z powodu zbyt silnych emocji powodujących gonitwę myśli często popartych skrajnie głupimi zachowaniami.

Ile to zaklęć i rytuałów istnieje w tym zakresie? Ciężko opisać konkretną liczbę, gdyż odmian jednego zaklęcia było bardzo wiele, a każdy dawał zupełnie odmienne efekty. Kapłanki rzucające błogosławieństwa czy wiedźmy każące pić mikstury, aby dziecko urodziło się silne i odważne. Magia próbująca dotykać cudu, często jednak powodowała duże komplikacje.

Zarodek w łonie matki jest jednym z najdelikatniejszych zjawisk jakie istnieją w naturze. Świat Natury, tak głęboko chaotyczny i rządzony zwierzęcymi instynktami rzadko daje zwierzętom możliwość odpoczynku i czystego komfortu. Przez to wszelka ingerencja w układ energetyczny matki, jest również ingerencją na dziecku. Dotyczy to także zapisu, który jest przyszłą matrycą dla ciała dziecka.

Rytuały bardzo rzadko są starannie przygotowywane pod tylko jeden cel. Istnieją raczej jako pieczęcie skupiające określony typ mocy i trzymając ją w ryzach nadają jej własny rytm. Tym samym nawet jeśli dojdzie do przekształcenia lub usunięcia zapisu, to nadal istnieje potencjał porażki, a tym samym gwałtownego skomplikowania funkcji energetycznych ciała.

Z tej przyczyny nie dotykano bezpośrednio zapisu telegonii, lecz wzmacniano raczej dobre cechy i bystrość umysłu oraz prewencyjnie pilnowano, aby nowe pokolenie dbało o czystość duchową oraz nie pozostawianie młodzieży samej.

Niektóre rytuały miały na celu stworzenie zapisu poprzez bardzo osobliwe pakty z demonami (np. urodzenie Antychrysta lub demona) lub bytami (np. siła bóstw i wszystkim znane historie o popędzie Zeusa).

Telegonia a wiara chrześcijańska

Trudno stwierdzić by biblia a telegonia miały ze sobą cokolwiek wspólnego, gdyż w świętej księdze Chrześcijaństwa, nie ma o niej bezpośrednich wzmianek, Z tego powodu nie sposób też stwierdzić, czy z punktu widzenia chrześcijan, telegonia jest traktowana jako prawda czy fałsz. Z przykładania szczególnej uwagi do czystości przedmałżeńskiej można jednak wnioskować, że zjawisko telegonii mogło być znane. Być może telegonia była kolejnym powodem, dla którego chrześcijanie wzywali do zachowania dziewictwa przed ślubem?

Telegonia a nauka

Najczęściej przytaczanym przykładem telegonii wśród naukowców XIX wieku był opis hodowli koni, prowadzonej przez Lorda Mortona. Hodowca chciał stworzyć nową odmianę, toteż doprowadził do pokrycia klacz konia przez samca zebry kwaggi. Z powodu zbyt dużej rozbieżności genów, nie doszło do zapłodnienia. Jakiś czas później, ta sama klacz została pokryta przez ogiera rasy aryjskiej.

Ku zdziwieniu, źrebię wykazywało cechy fizyczne zarówno konia jak i zebry. Całe doświadczenie opisał Charles Darwin i, pomimo obiecujących z początku wyników, późniejsze badania nie dowiodły by telegonia faktycznie działała. Podczas gdy sprzeczność z prawami Mendla miała stanowić gwóźdź do trumny teorii telegonii, po niespełna półtora wieku, ta doczekała się swojego renesansu.

Mimo, że dotąd telegonia i nauka nie szły ze sobą w parze, to najnowsze badania doprowadziły do odkrycia fenomenu na nowo – wśród much. W 2014, naukowcy wielokrotnie powtórzyli eksperyment, w którym parowali samicę muchy, z dwoma różnymi samcami. Co ciekawe, potomstwo przejawiało cechy pierwszego samca, nawet jeśli testy genetyczne potwierdzały ojcostwo drugiego. Fakty te, wykazały, że telegonia to zapis przekazywany przez niegenetyczne wzorce – a to z kolei stoi w sprzeczności z prawami Mendla. Badania Y. S. Liu sugerują zaś, że telegonia może być zapisem w DNA.

Telegonia, czy nauka potwierdza, że to prawda?

W pewnym zakresie telegonia zyskała naukowe dowody potwierdzające swój wpływ. Po wyżej opisanym eksperymencie, który wywołał wiele kontrowersji i zachwiał przyjętymi za pewnik regułami, można wnioskować, że telegonia i nowoczesna nauka spotkają się jeszcze nie raz. Jadnak na ten moment naukowcy wciąż nie przeprowadzili jeszcze eksperymentów, które jednoznacznie potwierdziłby lub zaprzeczyły telegonii u ludzi.

Jedynym fenomenem zaobserwowanym u ludzi pozostają narodziny ciemnoskórych dzieci (pomimo, iż ich genetyczni rodzice byli białoskórzy), które miały miejsce niedługo po Moskiewskiej Olimpiadzie z 1980 roku. Otóż, na zawodach pojawili się ciemnoskórzy sportowcy, którzy w tamtych czasach mogli się wydać moskiewskim dziewczyną niezwykle egzotycznie, toteż nie narzekali na brak intymnych rozrywek. Nie trudno sobie wyobrazić zdziwienie nielicznych, “szczęśliwych”, białoskórych ojców, których partnerki kilka lat po olimpiadzie urodziły ciemnoskóre dzieci. Jest to jedyny powszechnie znany i opisany przypadek, mogący potwierdzać telegonię u ludzi, jednak ciężko traktować go jako ostateczny dowód naukowy.

Aktualizacje

  • 18.06.2020: Ostatnie badania wykazały, że komórka jajowe nie jest do końca bierna w procesie zapładniania. Jej aktywność w trakcie selekcji i dopuszczania do siebie plemników, jest o wiele większa niż dotychczas sądzono. Okazuje się, że komórki jajowe mają swoje indywidualne preferencje, mogące rozmijać się z tymi, względem których kobieta dobiera partnera. W praktyce oznacza to, że komórka jajowa za pomocą związków chemicznych zwanych chemoatraktantami, silniej przyciąga plemniki jednego mężczyzny niż innego. Źródło: https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rspb.2020.0805

Oferujemy usługi z zakresu oczyszczania zapisu telegonii. Po więcej informacji zapraszamy na maila: kontakt@ommani.pl