fbpx

Spętanie miłosne: przepis na miłość czy zatrucie relacji?

Spętanie miłosne: przepis na miłość czy zatrucie relacji?

Zwane też często rytuałem miłosnym czy po prostu urokiem, przez co budzi intensywne skojarzenia z magią miłosną. Spętanie miłosne jest popularną opcją dla ludzi, którzy znaleźli już wybranka/wybrankę i chcą szybko być w związku. Wokół tematu istnieją jednak silne kontrowersje związane z wolną wolą drugiego człowieka.

Skąd spętanie miłosne nabawiło się tylu kontrowersji?

Ludziom oferującym spętanie miłosne często zarzuca się działanie takie jak czarna magia czy nawet współpraca z podejrzanymi istotami. Nie można się temu dziwić, gdyż spętanie dla większości ludzi ma w sobie coś z łowów i sideł, które wystawia się na wybraną ofiarę. Z tego powodu niewielu magów czy wiedźm jawnie ogłasza się z taką ofertą.

Jednocześnie co bystrzejsi używają łagodniejszych sformułowań i pojęć np. urok miłosny czy rytuał miłości, co dość często skutecznie usypia czujność ludzi i pozwala wyprowadzić ich w pole celowym doborem słów. Dla dopełnienia oferty zachęca się klienta do usługi, psychologicznie skłaniając go do myślenia, że wszystko jest jak najbardziej w porządku i miłość kwitnie między osobą chętną a nieświadomym takich ruchów wybrankiem/wybranką.
Niezliczona jest ilość myśli, którą uspokaja się człowieka, że wcale źle nie robi, a wiedźma czy mag są tylko po to, aby spełnić tę dobrą wolę wspólnego życia razem w miłości. Często pojawia się wątek bliźniaczych dusz złączonych ze sobą albo dobrej karmy, dzięki której spętanie powiedzie się, a ten, kto został wybrany, będzie szczęśliwy.

Podkreśla się, że jest to rytuał magii miłosnej, a tam, gdzie króluje miłość, nie może zdarzyć się nic złego. W ostateczności oferujący taką usługę może nawet wyjaśnić skuteczność spętania jako urok miłosny, który tylko wzmacnia wewnętrzną i zewnętrzną atrakcyjność klienta. Tyle że spętanie nie jest w żadnym wypadku magią miłosną, a operuje bardziej na zasadzie zniewolenia drugiego umysłu, co ma miejsce w siłach, dla których miłość jest stanem nieosiągalnym. Przez to bardzo często spętanie miłosne kojarzone jest z magią voodoo.

Spętanie a wolna wola człowieka

Jak widać, występują tu silne manipulacje pojęciami, które mają na celu omamienie klienta, aby ten skorzystał z podanej pod nos oferty. Urok to coś innego niż rytuał, a spętanie nie jest rytuałem i bliżej mu bardziej do klątwy wiążącej losy obojga ludzi ze sobą. To właśnie z tego powodu istnieją ogromne wątpliwości, a dla niektórych wręcz jasne jest, że spętanie łamie prawo wolnej woli drugiego człowieka i tym samym powinno być napiętnowane.

Oczywiście, że istnieją przypadki osób robiących spętania z myślą, iż robią coś dobrego, lecz nie zmienia to w żaden sposób przykrych skutków, które czekają w przyszłości na złączonych magią ludzi. Konsekwencje są znaczne i najczęściej jest to sroga karma na najbliższą dekadę życia. Nie ma w tym żadnej taryfy ulgowej wynikającej z nieświadomości, bycia oszukanym czy chociażby wprowadzonym w błąd, gdyż spętanie miłosne brzmi bardzo jednoznacznie, tak samo jak i efekty, które ma czynić ten rodzaj magii.

Często podkreślane zabezpieczenia przed nieudanym spętaniem są przez oferujących takie usługi przeceniane albo też obleczone w naiwną wiarę. Każdy czyn ma swoje konsekwencje i najczęściej nie istnieją zabezpieczenia, które mogłyby odwrócić bieg energii napędzany skoncentrowaną wolą. Nie ważne jak dobre chęci mamy, nie pomożemy tonącemu, podając mu brzytwę.

Przepis na spętanie miłosne

Gdy oficjalnie środki wsparcia zawiodły lub osoba chcąca związku nie chce z nich skorzystać z powodu swoich wad i przywar, to zwykle zaczyna szukać rozwiązania w magii. Zamiast zastanawiać się jak zrobić spętanie miłosne, ludzie mający już kogoś na oku, powinni co najwyżej korzystać z delikatnych uroków, które podkreślą ich pozytywne strony (nie tłumiąc przy tym wad) lub delikatnie zaznaczają atrakcyjność.

To może być palenie świec w intencji wzbudzenia miłości. Niektórzy decydują się na odważniejsze uroki mające podbić atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Jeszcze inni tworzą małe laleczki, wokół których zawiązują różne rzeczy mające symbolizować miłosne połączenie (z tego powodu niektórzy kojarzą spętanie z voodoo).

W tym ostatnim przypadku osoba chcąca użyć magii do odnalezienia miłości rozpoczyna zgubny proces zaprzepaszczania moralności i naginania etyki pod swoje wyobrażenia o miłości w wymarzonej relacji. Właśnie w tym momencie koncepcja spętania wydaje się być zdesperowanemu człowiekowi bardzo atrakcyjna i na wyciągnięcie ręki.

W większości przypadków brak przygotowania oraz odpowiednio użytej magii uniemożliwia spełnienie spętania jako tworu magicznego i człowiek zostaje z co najwyżej życzeniowymi myślami, które będą mieć za małą siłę, aby się spełnić. Jeśli są one szczerze pozytywne, to zbudują w człowieku odwagę na podjęcie próby wyjścia z cienia i uzewnętrznienia swoich uczuć. Jeśli są negatywne lub podyktowane spełnieniem zachcianek ego, to najczęściej z braku możliwości działania na ofiarę, powodują zatrucie umysłu i ciała nadawcy.

spętanie miłosne przepis

 

Jak działa spętanie miłosne?

Jako że spętanie należy do magii zajmującej się wiązaniami i bliżej temu do klątw niż do uroków, to będzie opierało się o powiązanie energii obojga osób w jeden splot. Wśród ezoteryków ta dziedzina jest nazywana magią sympatyczną lub też magią wiązań. W dużej mierze opiera się o wszystkie materiały, które pozwalają połączyć obie energie w jedną całość. Często mówi się o płynach ustrojowych, dlatego m.in. spętanie miłosne z krwią jest dość powszechne. Po dziś dzień można znaleźć twierdzenia, że kilka kropel krwi menstruacyjnej podawanej przy posiłku, wzmacnia przywiązanie partnera.

Użycie spętania tworzy silne powiązanie i zależność pól aurycznych, co doprowadza do stanu, w którym rzucający wiązanie dominuje nad swą ofiarą. Nieświadoma tego ataku osoba może nie zauważyć obcego wpływu, a tym samym jej podatność na takie działania będzie duża i długotrwała.
Między innymi dlatego spętanie nie opiera się o miłość, lecz o takie substytuty jak tęsknota, pożądanie, przewartościowane priorytety (np. atrakcyjność zamiast inteligencji) itp. Im mocniejsze i bardziej podstawowe potrzeby, tym mniejsza szansa, że człowiek w ogóle zacznie się nad nimi zastanawiać. Mało tego – wzbudzenie takich potrzeb bardzo często należy do najpopularniejszego sposobu rzucania spętania.

Jak widać przepis na spętanie miłosne jest dość prosty, a jego działanie bardzo dosadne. Jednak konsekwencje spętań dalece wykraczają poza obiecywane przez usługodawców rezultaty.

Objawy pod wpływem spętania

Przede wszystkim warto zaznaczyć, aby nie poddać się paranoi, wobec której człowiek może sądzić, że został spętany. W ogromnej ilości przypadków problemem jest raczej galopująca wyobraźnia popędzana strachem przed ukrytymi czynami innych osób. Istnieją jednak takie przypadki, które wskazują na użycie spętania.

Osoba sensytywna lub też posiadająca umiejętność głębokiej obserwacji ludzi, dostrzeże wyjątkową sztuczność i brak silnej woli w momencie, gdy spętanie aktywuje się przy osobie, która je rzucała. Ofiara jest wtedy niezdolna do samostanowienia o sobie i bardzo często kieruje swą uwagę na osobę, która ją spętała. Gdy w pobliżu nie ma obiektu westchnień, zwykle spętany człowiek jest zdekoncentrowany, niechętny do aktywności oraz “kryjący się w cieniu”.

Jak widać, spętanie miłosne wywołuje objawy łatwe do pomylenia z wieloma innymi zdarzeniami powodującymi podobne skutki. Niestety stan zewnętrzny człowieka jest podatny na możliwą nadinterpretację i dlatego spętanie ostatecznie potwierdzi tylko skan wykonany przez jasnowidza. Człowiek o niewielkiej samokontroli może ulec spętaniu bardzo prosto. Zaś osoba inteligentna, potrafiąca wyczuć zbytnią odmienność swoich zachowań może zacząć ze sobą walczyć.

Jakie skutki niesie ze sobą spętanie miłosne?

Dość często są przypadki, w których spętanie nie kończy się powodzeniem, a nawet sporo gorzej – niechciane efekty uderzają w klienta. W ostateczności może to doprowadzić do obłędu, lecz najczęściej człowiek nie dociera tak daleko. Może jednak napotkać etapy takie jak np. nerwy w strzępach, emocjonalne dołki, niski stan energii czy nawet stany niekontrolowanych napadów histerii.

Ze względu na specyfikę, skutki powstałego przez spętanie miłosne wiązania mogą uderzyć zarówno w osobę spętaną jak i osobę zlecającą spętanie. Zwykle kończy się to poszarpaną psychiką, brakiem spokoju, nerwicą i natręctwami, a nawet przejęciem części zachowań wzajemnie między powiązanymi ze sobą ludźmi. Dlatego nie wolno zapominać, że spętanie rzucane jest na OBIE STRONY, a nie tylko na jedną.

Wykrzywianie się psychiki może nie być na początku zauważalne, lecz po pewnym czasie idzie zauważyć, że ludzie opętani pragnieniem bycia z kimś bardzo źle reagują na brak efektów przy rzucanych spętaniach. Degraduje to ich psychikę do poziomu kłębka nerwów drgających tylko wtedy, gdy rozmowa dotyczy osoby spętanej. Tym samym okazuje się, że spętanie często dotyczy bardziej klienta niż ofiary.

Podsumowanie

Niestety skuteczne spętanie miłosne nie czyni klienta szczęśliwym. Często taki człowiek traci całe swoje zainteresowanie po uzyskaniu efektu. Dociera do niego, że spętana osoba ma swoje wady i nie jest tak idealna jak jej obraz, tworzony przez klienta w swojej głowie. Dochodzi do tego jeszcze chęć opuszczenia nieemocjonującej relacji bez zadbania o to, co się stanie z wprowadzonymi w ruch energiami spętania.

Dlatego zanim zaczniemy zastanawiać się jak wykonać spętanie miłosne warto przemyśleć związane z nim aspekty etyczne. Czy bylibyśmy zadowoleni lub spokojni na wieść, że padliśmy ofiarą spętania? Mówią, że prawdziwa miłość wszystko wybaczy, jednak niestety najczęściej strona dominująca nudzi się i odchodzi, pozostawiając emocjonalną szramę i czarną magię na aurze spętanego.