fbpx

Pozytywny ładunek

Pozytywny ładunek

Świat otacza nas wieloma informacjami. Wydarzenia ze lokalne jak i międzynarodowe, nowinki techniczne i naukowe oraz tragedie, które często głoszone są szerokim echem. Wszystko to powoduje w ludziach stały niepokój i rosnącą niepewność. Spokojne życie co rusz zakłócają wybory polityków, rosnące ceny i dramatyczne informacje o konfliktach, które rozgrzewają publikę. Rozwiązaniem jest odłączenie się od mediów (co rodzi ignorancję) lub tworzenie pozytywnego wsparcia dla otoczenia.

Skąpstwo ego

Co może zrobić jeden człowiek stojący naprzeciw całemu światu? W bezpośrednim starciu prawdopodobnie niewiele. Jednak jego możliwości rosną, gdy tylko spojrzy na problem lokalnie. Możemy wtedy dbać o środowisko, być przyjaźniejszymi dla innych i częściej oferować bezwarunkową pomoc. Osoby idące tym tropem są dla ludzkości wytchnieniem od zalewu negatywnych sytuacji, gdyż tworzą ład i przywracają poobijane dobro na szczyt ludzkich idei.

Wielu ludzi kojarzy ten typ zachowań ze zbyt wielkim wysiłkiem. Działania są w końcu kosztowne zarówno w czas jak i środki oraz energię. Przyczyną tego myślenia jest ego, które broni się przed wkładem siły w cokolwiek innego niż ono same. Działa na umysł poprzez utrzymywanie stałego zaniepokojenia, a niekiedy nawet stanu zagrożenia z nieokreślonej strony.

Jeśli ego będzie kontynuowało swoje podchody, to człowiek może ocknąć się, gdy już nikogo nie będzie w pobliżu. Będzie oszukiwany przez cwaniaków wykorzystujących naiwne ograniczenia, które podyktował człowiekowi egoizm. Co gorsza – sam sobie stanie się katem. Bezlitośnie będzie ukazywał wszystko to, co złe i zakrywał przed spojrzeniem świadomości dobre wpływy ze świata. Tym sposobem powstanie rozgoryczony wrak człowieka, niezdolny do reagowania na pozytyw, gdyż jego umysł jest nastawiony na inne częstotliwości.

Idea bycia dobrym

Choćby nie wiem jak ciężkie wydarzenia spotykały człowieka, to jednak on zawsze będzie miał siłę, aby patrzeć naprzód i nie poddawać się – nieść swoją siłę w świat. Pozytywnym czynnikiem, dobrze działającym na ludzki żywot jest posiadanie zgodnej rodziny i grona przyjaciół, którzy razem z Tobą będą szli na jednym szlaku. Rozwijanie swoich pasji czy myślenie o życiu w szerszym spojrzeniu niż tylko wokół siebie – to właśnie takie wybory tworzą lepszy świat wokół nas.

Każda dobra myśl jest jak iskierka jasnego światła. Ludzie tworzą jednak wokół siebie mrok wynikający z niezadowolenia i reakcji na stratę. Cień obleka wtedy wszystko – meble, pożywienie, rośliny, a nawet zwierzęta i ludzi. Brak pozytywu u ludzi wynika z oderwania podmiotu od jego właściwości, naturalnej funkcji, którą jest żyć i cieszyć się z życia.

Możesz przerwać ten nurt negatywu, który zażera ludzi niczym czarna dziura. Właśnie teraz pomyśl o czymś pozytywnym. Nie musi to być nic wyszukanego ani nawet wielkiego – mogą to być już rzeczy od dawna istniejące i pozornie nieprzydatne. Masz na czym usiąść? W lodówce nie jest pusto? Czujesz zapach kawy? To drobne rzeczy, które tworzą podkład pod Twoje emocje. To myśli tworzą im szkielet, po którym płyną. Spróbuj więc jeszcze raz i dołóż do tej dobrej myśli kolejną.

rozwój duchowy pozytywny ładunek pozytywna energia ezoteryka

Pozytywne myślenie

Kiedy dociera do nas dobroczynny wpływ, robi nam się ciepło na sercu. Serce jest istotną częścią procesu poznawania świata, gdyż pozwala nam akceptować istnienie rzeczywistości, z którą stykamy się na co dzień. Budzimy je zwłaszcza wtedy, gdy łączymy nasze myśli z pozytywnymi emocjami, które rozszerzają nasze spojrzenie, ukazując je z wyższej perspektywy.

Nie musimy być jednak zależni od dobrych słów z zewnątrz. Idea pozytywnego ładunku opiera się o wytwarzanie pozytywnej siły, która będzie wspierała otoczenie wprost z wnętrza serca człowieka. Uśmiech przy powitaniu, przytrzymanie drzwi, pomoc przy zakupach czy dobra rada (która nie będzie złośliwą krytyką), to podstawowy budulec tej siły.

Możliwości tworzenia jej są ogromne, gdyż raz utworzony ładunek, będzie stabilizował pozytywne myślenie coraz mocniej i nie słabnie z czasem. Wręcz przeciwnie – wzbudza naturalną odporność na negatywy, co przekłada się na zmianę zachowania i lepsze zdrowie. W efekcie człowiek staje się bardziej otwarty na świat i rzadziej spotyka się z negatywami z powodu innej polaryzacji.

Opis techniki

1. Oderwij się od nurtu myśli, który masz obecnie. Uspokój umysł zdając sobie sprawę, że nie jesteś swoimi interpretacjami i możesz obserwować ten potok „siedząc spokojnie na brzegu”.
2. Pomyśl o tym, co masz w pobliżu i wyraź w ciszy swojego umysłu wdzięczność.
3. Na każdą krytykę dodaj dobre myśli. Poczujesz rosnący ładunek ciepłej energii przy sercu.
4. Twórz dalej pozytywny ładunek aż poczujesz, że zaczyna wydobywać się na zewnątrz.

Gratuluję, właśnie udało Ci się wytworzyć pozytywną energię, która przez najbliższe kilka godzin będzie wspierała Twój poziom wibracji. Pomyśl teraz o sile, jaką zyskasz, gdy pozytywny ładunek będzie utworzony z wielu takich pozytywów. W ten sposób rozgrzewasz swoje serce na innych, co przełoży się na odbiór pozytywniejszej siły z zewnątrz. Tym samym proces zatoczy koło, a Ty pozbędziesz się negatywów i zmienisz swoją energetykę na subtelniejszą.

Dobre myśli przekazywane dalej nigdy nie są tracone, a tylko mnożą się wraz z przekazami kolejnych osób tworzących sieć gorących serc.


Pora na przekazanie pozytywnego ładunku.

Dziękujemy Wam za:

wysokie idee, którymi żyjecie | głębsze spojrzenie | siłę do zmian w sobie | współuczestniczenie w rozwoju duchowym | dążenie do prawdy | otwarcie na innych | wysoką aktywność w wielu działaniach duchowych | medytacje na rzecz pokoju | otwarte serce | wspieranie naszej strony | oraz wiele innych wspaniałych rzeczy, które tworzyłyby z tego artykułu nieskończony tekst.

 

Może masz jakiś inny sposób na zasiewanie pozytywu w sobie oraz otoczeniu? Podziel się nim z nami w komentarzu.