Pełnia
Wróć do listy artykułów

Pierścień Atlantów – na szczęście czy pech?

To jeden z tych symboli, wokół których jest mnóstwo kontrowersji. Pierścień Atlantów ma tylko dwie skrajnie od siebie różne opinie. Jedna z nich ostrzega przed poważnymi zagrożeniami, na jakie podobno otwiera noszenie pierścienia. Druga jest niczym pieśni pochwalne sugerujące wyjątkowo korzystną dla człowieka moc starożytnych z Atlantydy.

Szum wokół tego symbolu jest tym większy, że przypisuje się mu pochodzenie wprost z Atlantydy, a nawet Lemurii. Starożytni Egipcjanie mający według New Age silne powiązania z Atlantydami, mieli przyswoić sobie ten symbol jako pozostałość po zatopionej cywilizacji. Choć sam pierścień został odnaleziony w Egipcie (Dolina Królów), to podobno nie pasował do starożytnej kultury tego kraju.

Niektórzy wierzą, że nie chodzi o sam symbol, co o moc i znaczenie kształtu, który ma pierścień Atlantów. Ma on bowiem emanować szczególnym promieniowaniem chroniącym przed złem (cokolwiek to znaczy). Do tej linii obrony pierścienia idą ludzie, którzy nie chcą słyszeć o negatywnych doświadczeniach dawnych użytkowników pierścienia.

Historia pierścienia Atlantów

W drugiej połowie XX wieku w Dolinie Królów francuski egiptolog będący w trakcie prowadzenia prac archeologicznych odnalazł ceramiczny przedmiot (prawdopodobnie) wykonany z krzemionki. Symbol na pierścieniu nie pasował mu do kultury egipskiej, co sprzyjało pogłoskom o starszym pochodzeniu znaku wyrytego w ceramice. Oryginał nie jest obecnie dostępny, więc nie sposób stwierdzić, jak pierwotnie wyglądał symbol.

Ideę o pierścieniu pochodzącym z Atlantydy rozpowszechnił Andre de Belizal, radiesteta szanowany w swojej grupie, a do tego badacz nad energią fal tworzonych przez kształty. Ostatecznie to jednak Howard Carter “dowiódł” działania symbolu Atlantów, gdyż dzięki niemu podobno dożył sędziwego wieku, unikając za pomocą pierścienia klątwy Tutanchamona. Było to podstawą dla wzrostu popularności znaleziska i upowszechnieniem go jako jednego z symboli ezoterycznych.

W Polsce pierścień Atlantów zyskał popularność w latach 90. XX wieku. W krótkim czasie stał się jednym z podstawowych przyrządów ezoterycznych na równi z athame, różdżką czy innymi amuletami. Na jego rozgłos przyczynili się również celebryci, którzy nosili pierścień dla zwiększenia swej rozpoznawalności (poprzez szokowanie ezoteryką w miejscach publicznych). To właśnie w tym okresie przypisano pierścieniowi wpływ na bogactwo i sławę.

Pierścień Atlantów a Kościół Katolicki

KK widząc rosnącą popularność symbolu Atlantów, zasygnalizowało, że pierścień jest znakiem okultystycznym, którego groźny wpływ otwiera na działanie szatańskich sił. Konflikt między ezoterykami a chrześcijanami zataczał coraz szersze kręgi, a oliwy do ognia napędzały opowieści byłych ezoteryków, którzy potwierdzali słowa o negatywnym wpływie na zdrowie i stan duszy każdego, kto nosił taki pierścień.

Ezoterycy z kolei bronili się stwierdzeniami, iż ludzie nieprzychylni symbolowi Atlantów niewłaściwie z niego korzystali lub prócz samego pierścienia korzystali również z wątpliwych praktyk magicznych np. rytuały, lub odprawianie modłów do nieznanych bóstw. W ich mniemaniu pierścień kumuluje tylko bezosobową kosmiczną energię, a odpowiedzialność za jej wykorzystanie leży po stronie człowieka.

Z perspektywy Kościoła Katolickiego było to bez znaczenia i co rusz dodawano nowe wątpliwości oraz wskazania, które podważały pierścień Atlantów jako dobre narzędzie do praktyki magicznej czy duchowej. Twierdzono, że wiara w niewytłumaczalną ochronę, jaką symbol Atlantów miał dawać posiadaczowi, jest ułudą, gdyż wszystkie aspekty wszechmocy należą tylko do Boga.

Co to jest Pierścień Atlantów i jak wygląda?

Trzy umieszczone na środku prostokąty. Po każdej ich stronie (na przedłużeniu) są trzy kwadraty i trójkąt równoboczny. Wszystko to umieszczone razem na otwartej obrączce tworzy pierścień Atlantów.

pierścień atlantów działanie

Oryginał pierścienia Atlantów był ceramiczny, a obrączka, na której widniał symbol – zamknięta, co dawało pełny okrąg w przeciwieństwie do powszechnych pierścieni. Obecnie najczęściej obrączka jest otwarta i składa się z metali (głównie srebro, brąz lub złoto). Zmiana materiału oraz jego kształtu ma swój wpływ na działanie pierścienia, a więc obecny nurt może mieć mylne założenia i obserwacje mogą być błędne.

Zatem, co to jest pierścień Atlantów? To zarówno miła oku ozdoba na palec jak również narzędzie do operacji na energiach, gdyż sam symbol dobrze radzi sobie z układaniem energii pod siebie oraz ich ukierunkowaniem do celu. Można go porównać do wielofunkcyjnego klucza, dzięki któremu możemy otworzyć drzwi lub dokręcić śrubkę.

Pierścień Atlantów, posiada liczne opinie, stojące względem siebie w sporym rozkroku ze względu na niepełną informację, jak właściwie z niego korzystać. Jego wygląd zupełnie tego nie tłumaczy, a sam symbol wygląda na tyle prosto, że ciężko go przypisać do konkretnego celu.

Pierścień Atlantów – nosić czy nie nosić?

Od razu trzeba skorygować niektóre gorące informacje o tym pierścieniu. Ezoterycy mają gargantuiczną wręcz skłonność do emocjonalnego odbierania wszelkich narzędzi jako epickich artefaktów zdolnych do czynienia cudów. Każdy, kto ich posłucha, może poczuć się zawiedziony, gdy zamiast błyszczącego od kosmicznych energii pierścienia, znajdzie zwykły kawałek metalu z wyrytym symbolem. Nawet jeśli cieszy oko wyrafinowane zdobienie i forma, to nadal nie zmienia faktu, że ktoś tu kogoś wkręca i niestety robią to sami ezoterycy.

Niezdrowy wręcz zachwyt budzi naturalny niepokój katolików, którzy rozumieją sprawy dość opacznie. W fiksacji na punkcie pierścienia dopatrują się wpływów szatana i przechodzą na drugi biegun, w którym nadają symbolowi Atlantów nadludzką moc, choć z zupełnie innego powodu. To również jest przesadą, gdyż siła emocji pozytywnej lub negatywnej łączy dokładnie tak samo. Zabijać połączenie może tylko zwykła z pozoru obojętność.

Ultra katolickie poglądy o jego rzekomo złym wpływie na ludzi mogą brać się z nieostrożnego posługiwania się nim lub skłonnościach osoby noszącej pierścień Atlantów do niemoralnych i etycznie wątpliwych czynów. Na podstawie małej grupki osób została wydana ujednolicona opinia, która tak jak w przypadku ezoteryków nie została podjęta zbyt obiektywnie.

Badania nad narzędziem, którym jest pierścień Atlantów nie wykazały, aby był on podatny na szczególnie negatywne czy pozytywne aspekty świata. Jeśli porównać go do telefonu, to jego możliwości są tak samo neutralne, jak każdy smartfon – człowiek może używać go do dobrych rzeczy albo zboczyć w ciemne rejony internetu. Tym samym słabość i podatność na zło leży po stronie samego człowieka, a nie przedmiotu.

Większość ludzi rezygnuje z przedmiotu w obawie przed negatywnymi konsekwencjami, które do tej pory nie zostały należycie wytłumaczone przez ezoteryczny nurt. Przedmiot pierwotnie znaleziony w egipskich piaskach wcześniej zyskał boską moc w oczach ludzi, a obecnie jest traktowany podejrzliwie, a niekiedy wręcz wrogo. Ci, którzy pozostali przy pierścieniu stale jednak twierdzą, że działa na nich korzystnie.

Zawzięta mowa ezoteryków spowodowała podział nawet wśród zainteresowanych duchowością i magią. Szczyt popularności pierścienia minął bezpowrotnie, a coraz większe kontrowersje przyczyniły się do nawet jawnej niechęci na widok człowieka noszącego pierścień Atlantów.

W Internecie mówią o nim dobrze głównie sklepy, które oferują sprzedaż przedmiotów z tym symbolem. Pozostałe strony starają się zachować neutralność. Prym wiodą jednak strony chrześcijańskie, które przeganiają się w opracowaniu coraz to lepszych “dowodów” na szkodliwość pierścienia Atlantów, który zapewne został wykuty w diabelskiej kuźni.

Pierścień Atlantów – Znaczenie oraz właściwości

Jak przedstawiałem wcześniej, znaczenie pierścienia Atlantów sprawia, że jest to bardzo wszechstronne narzędzie. Według wielu opisów, symbol Atlantów wyryty w materiale chroni przed złymi siłami, ma silne działanie uzdrawiające oraz wprowadzające umysł w wyższe stany świadomości. Wzmocnienie systemu odpornościowego, wzbudzenie intuicji oraz nietykalność na wiele nieszczęść, to zaledwie garstka właściwości, które pierścień Atlantów (a raczej sam symbol) ma posiadać. Krótko streszczając całą listę, można powiedzieć, że stanowi podstawowe narzędzie do praktyki duchowej lub magicznej, a odpowiednio użyty przyda się nawet w życiu codziennym.

Trudno dopatrzeć się w tym znaku mocy rodem z Atlantydy. Tak, ma swoją właściwość i jest ona równie specyficzna co moc każdego symbolu powstałego na Ziemi, ale dosłownie nic w energiach jak i efektach nie potwierdza, że twórcy tego symbolu pochodzili z zatopionej cywilizacji. Jednak nie ma sensu dementować tej informacji, gdyż nazwa przyjęła się aż za dobrze i cała popularność tego symbolu istnieje głównie ze względu na wzmianki o specjalnym pochodzeniu pierścienia.

Dziś pierścień Atlantów jest jednym z wielu ezoterycznych symboli wyklętych przez Kościół Katolicki jak również jednym z najbardziej rozpoznawalnych wśród ezoteryków. Jego magia znacząco spowszedniała, przez co stał się zwykłym amuletem chroniącym przed negatywnymi energiami. Negatywne skojarzenia zrobiły swoje i jego bazowa moc, która była remedium na wszystkie dolegliwości ciała, dziś stała się zwykłym podtrzymaniem przepływu energii. Pytanie brzmi – Skąd pierścień Atlantów bierze energię?

Pierścień Atlantów – Działanie i używanie

Coś, co jest podstawą symbolu Atlantów większość ezoteryków tłumaczy bardzo mętnie. Przypisuje mu się osobliwe znaczenie, energię kształtów, zdolność do pochłaniania kosmicznej energii, lub wzmacnianie przepływu energii człowieka noszącego pierścień. Każda z tych opcji to zupełnie różne efekty i tak wielka nieścisłość u podstaw działania symbolu doprowadziła do wielu nieporozumień.

Po założeniu, pierścień nie łączy się z nieziemskimi energiami rodem z kosmosu – to bajka, która, choć ładnie brzmi, to niczego w sumie nie oznacza. Energia kształtu ma pewne znaczenie, które często przypisuje się do anteny zdolnej odbierać jak i nadawać określone energie, ale i tutaj są ograniczenia. Symbol Atlantów reaguje bowiem tylko na tego, kto go nosi i to z jego energiami pracuje, nadając im tempo i przyspieszone wejście w materie.

W tym momencie występuje najwięcej problemów, gdyż nikt nie tłumaczy dokładnie, co z pierścieniem robić (oprócz jego noszenia). Większość skupia się na jego pasywnych właściwościach, co powoduje, że nigdy nie odkrywają nawet części tego, co on potrafi. Pierścień Atlantów używany w sposób aktywny umożliwia nastrojenie aury na dowolną częstotliwość, skupienie układu energetycznego na konkretnych działaniach (co zwykle jest trudne) oraz wzmocnienie przepływu energii przy zwiększonych potrzebach.

Jak każde narzędzie jest on obosieczną bronią, gdyż najsłabszą stroną będzie w tym przypadku człowiek o mało zorganizowanym umyśle, który błądzi po wielu negatywnych myślach. To przekłada się na naginanie mocy pierścienia pod strojenie aury w kierunku dolnych poziomów sfer istnienia, a te są powszechnie uważane za negatywne. Takie myślenie prowadzi do odpowiedzi w ciele, co też jest dodatkowo nasycane przez pierścień. Wzmocnienie przepływu dawane przez symbol Atlantów tylko dodatkowo ściera kłopotliwe myśli z człowiekiem.

Odpowiednie wykorzystanie pierścienia nie tyle chroni, ile kieruje energiami w człowieku tak, aby szedł zgodnie ze swoją wolą. Pozwala temu, kto go nosi na wiele swobody w łączeniu się z różnorodnymi przestrzeniami, aby czerpać z nich siłę oraz informacje. Dodaje werwy w działaniu i precyzuje etapy pracy do pożądanych efektów. Wpływa na zdolność do odłączania się od uzależniających wpływów i przeciwstawienia się ludziom wykorzystującym innych.

Wszystko to jest możliwe jednak przy świadomym rozumieniu, jak działa pierścień oraz jak go odpowiednio użyć, aby nie rozładowywał się w osobie, która go nosi. Brak opanowania tego, o czym myśli głowa powoduje, że pierścień Atlantów jest użyteczny i bezpieczny tylko dla określonej grupy osób – opanowanych, wiedzących czego chcą oraz mających świadomość własnych działań, które będą wspierane przez moc tego symbolu.
Pierścień Atlantów po założeniu

Po założeniu pierścień Atlantów ustala swój biegun względem noszącego, a konkretnie palca, na który został założony. Następnie zaczyna delikatnie emanować, rozchodząc się spokojnymi falami po aurze. W polu energii człowieka rozchodzi się po liniach prostych i płynie aż do konturu aury (granicy pola), gdzie działa jako dodatkowy filtr chroniący przed zanieczyszczeniami. To dlatego ezoterycy traktują go jako dobry środek osobistej ochrony.
To nie jedyna rzecz, którą robi, gdyż działając w polu aury, napędza wszelkie manifestacje energii człowieka, który go nosi. Pozwala to na większą kontrolę w aurze. Wewnętrznie pozwala wzmocnić przepływ energii przez ciało, co ma działanie udrażniające nadi.

Pierścień Atlantów – Otwarty czy zamknięty?

Szczerze mówiąc ciężko to określić, gdyż wiele dostępnych pierścieni występuje w postaci otwartej – głównie ze względu na wygodne możliwości dopasowania do wielu palców. Forma zamknięta może być zbyt silna dla wielu ludzi, gdyż zamknięty obieg energii powoduje, że więcej energii kumuluje się wewnątrz materiału.

Przy czym trzeba zaznaczyć, że forma otwarta nie ma samych plusów. To właśnie u niej najczęściej zdarzają się przykre wyładowania ze względu na brak cyrkulacji wewnątrz po okręgu. W zamkniętej obrączce pierścień Atlantów nie ulega przykremu rozładowaniu do ciała noszącego go człowieka.
Warto wspomnieć o tym, że symbol Atlantów występuje również w postaci zawieszki, a jak ktoś się uprze, to znajdzie go nawet na kubku czy sztućcach. O ile akcesoria kuchenne to dość osobliwe powiązanie, tak zawieszka na szyi będzie działała bardzo podobnie do pierścienia, a wyładowania zdarzają się niezwykle rzadko.

Metale użyte do stworzenia pierścienia Atlantów

Pod czysto energetycznym kątem trzeba brać pod uwagę również materiał, z którego jest zrobiony pierścień. Każdy z metali inaczej reaguje z energetyką, co przekłada się na inne reakcje, a czasami również przesycenie.

Srebrny pierścień Atlantów charakteryzuje się naciskiem postawionym głównie na jasny i konkretny przekaz o silnie zaznaczonych aspektach zachowujących czystość. Srebro aktywnie żąda od otoczenia, aby szlifowało swoje wady i doprowadzało swoje działania do perfekcji. Brak dążenia do postępów może boleśnie kłócić się z pierścieniem ze srebra, dlatego poleca się go tylko dla osób świadomie podejmujących się pracy nad sobą.

Złoty pierścień Atlantów charakteryzuje się znacznie bardziej zrównoważoną ścieżką, lecz wymaga od noszącego, aby trzymał się dobrych zachowań, nie kłamał ani nie poddawał się niższym instynktom. W przeciwnym razie pierścień będzie tworzył natychmiastowe zwroty karmiczne i uderzał w leniwe ego tak mocno, że noszący go człowiek może doznać nieprzyjemności. Polecany zwłaszcza tym, którzy chcą zrównoważyć sfery życia, w których się przejawiają i osiągnąć harmonię ze swoją duszą i światem.

Miedziany pierścień Atlantów charakteryzuje się skupieniem energii skierowanej wprost w materie i podstawy przejawiania się w fizyczności. Dlatego dobrze koresponduje z ludźmi aktywnymi fizycznie, pracującymi za pomocą ciała oraz dbającymi o formę i dobre samopoczucie. Z tej przyczyny pierścień z miedzi kłóci się z osobami leniwymi, topornymi w podejmowaniu działań oraz niechlujnymi w zachowaniu. Jest polecany zwłaszcza dla tych, którzy umieją zorganizować swój czas na aktywny i wypoczynkowy oraz przy cięższych pracach (również umysłowych), do których potrzebna jest duża mobilizacja sił każdego typu.

Stalowy pierścień Atlantów charakteryzuje się stałością, dyscypliną oraz postawieniem całych swoich sił w stronę utrzymania samooceny i trzymania się zasad. Nieprzychylny w stronę ludzi, którzy nie posiadają silnego kręgosłupa moralnego albo nie mają własnego zdania, gdyż wtedy nagina ich pod każdą myśl, na którą natrafi. Dlatego polecany jest tym, którzy są gotowi walczyć o swoje i mają śmiałe plany wymagające trwałości w przyjętych postanowieniach.

Pierścień Atlantów – Jak go nosić i na jaki palec?

Pierścień Atlantów ma zdolność do szybkiej kumulacji energii w sobie, co powoduje, że prawie natychmiast po założeniu, potrafi razić nadprogramową energią tego, kto jest w pobliżu. Jeśli wystąpi taki scenariusz, należy go jak najszybciej zdjąć, gdyż może on zaburzyć przepływ energii przez ciało.
Można też przełożyć pierścień na inny palec, gdyż najczęściej problemem nie jest nadprogramowa ilość energii, a niedostatecznie poruszony przepływ w ciele, co skutkuje chwilowym “zapchaniem” palca, kiedy inne nie są odpowiednio rozgrzane. Dlatego dobrze jest rozmasować palce przed jego założeniem.

Symbol Atlantów nie podaje człowiekowi żadnego konkretnego źródła zasilania ani wpływu. Nie wiadomo jak przypisano mu te zdolności, gdyż tak prosty znak przenosi głównie czystą siłę, a ta może być dowolnie użyta przez sprawnego w posługiwaniu się energiami człowieka.
Siła ta nie pochodzi od konkretnego źródła, a jest czerpana wprost z otoczenia. Nie ma więc mowy o najwyższych poziomach energii, ale też nie ma w tym nic demonicznego, co by skutkowało potępieniem. Moc może być czerpana również z człowieka lub dowolnego źródła, które jest w pobliżu lub w zasięgu pierścienia.

Pierścień Atlantów – Oczyszczanie i bieguny

Warto mieć na uwadze, że problem może leżeć po stronie zanieczyszczonego pierścienia. Trzeba go oczyścić za każdym razem, gdy zmienia palec oraz co jakiś czas, gdy otoczenie jest zanieczyszczone. Wystarczy co pewien czas potrzeć go lub opłukać w chłodnej wodzie, jednak przede wszystkim utrzymywać z nim kontakt, aby zabezpieczyć się przed połączeniem z niewłaściwymi nurtami energii. Należy pamiętać, aby nie trzymać go zbyt długo w wodzie, gdyż ma wtedy tendencję do sprzężeń energii i wyładowań w energetykę.

Kryształ górski dobrze sprawuje się jako czyściciel zanieczyszczeń, które osiadają na pierścieniu. Ametyst i celestyn pozwala złagodzić jego napięcia, co powoduje zmniejszenie ilości potencjalnych wyładowań. Żaden minerał nie zmienia jednak jego podstawowych funkcji energetycznych, choć meteoryt przyłożony do pierścienia wydaje się go resetować.

Promieniowanie pierścienia Atlantów ma kolor mlecznobiały z tęczowymi błyskami barwiącymi go tak mocno, że nasuwa się wrażenie, spoglądania na barwny opalit. Jeśli jednak emanuje innymi barwami (do tego ciemniejszymi), powinien on przejść proces oczyszczania. Zdarza się to jednak dość rzadko, gdyż pierścień Atlantów nie utrzymuje w sobie programów, choć mogą na nim osiąść różne fluidy (energie stopione z materiami).

Co się tyczy biegunowania pierścienia, to większość informacji, które można znaleźć w tym temacie, poleca wahadło i ustalone z góry ruchy, które nakręcają pierścień w odpowiednią stronę. Tak naprawdę nie potrzeba opierać się o wahadełko, gdyż wystarczy puścić więcej energii przez dłoń z założonym pierścieniem, a on sam przyjmie wygodny biegun.

Oprócz polaryzacji pierścienia nie ma żadnych innych informacji o tym jak go zakładać czy nosić. Umieszczony na palcu działa sam z siebie, choć dobrze jest czasem o nim pomyśleć i potrzeć, aby był otoczony fluidem noszącego.

Na której ręce nosić pierścień Atlantów?

To również nie ma znaczenia, gdyż działanie pierścienia nie zmienia się, niezależnie od zmiany ręki. Znaczenie mają same ręce – głównie przez naturalne właściwości systemu energetycznego człowieka, gdyż żywe ciało samo w sobie ma ogromne możliwości.

Lewa ręka, a właściwie dłoń to sfera pasywna, przyjmująca jak również potrafiąca połączyć w całość to, co składa się z samych części. Noszenie pierścienia po lewej stronie od serca pozwala na łagodniejszy kontakt ze światem, umiejętność złapania z nim kontaktu oraz stałej obserwacji. Pozwala na podróżowanie po wielu perspektywach i ułatwia komunikację.

Prawa ręka to sfera aktywna, dominująca i nadająca posłuch w przestrzeń. Potrafi wydzielić z całości potrzebną nam myśl lub rzecz, a więc przydaje się przy oddzielaniu pracy od przestrzeni osobistej. Noszenie pierścienia na prawo od serca pozwala zaznaczyć swój głos w otoczeniu, być skupionym na pozycji lidera oraz wydzielenia się z nieistotnych wpływów i myśli, które mogłyby przeszkadzać świadomości.

Na którym palcu nosić pierścień Atlantów?

W pewien sposób nie ma to znaczenia, gdyż pierścień Atlantów ma ciągle jedną i tą samą właściwość na każdym z nich. Różnica tkwi w samych palcach, które to naturalnie przewodzą energię we właściwy dla siebie sposób. Zaleca się zmianę palca co jakiś czas, gdyż pierścień Atlantów ma tendencję do szybkiego przeładowania, co niekiedy zaburza ruch energii, nawet w całej dłoni, powodując ból lub napięcie mięśni.

Wszystkie informacje dotyczące ułożenia pierścienia na palcach sprawiają wrażenie, jakby wszyscy ściągali je z astrologicznych zakresów, gdzie każdemu palcu przypisana jest planeta oraz jej szczególny wpływ. Badając tę sprawę, posłużyłem się moją wiedzą o astrologii (nazwy planet), choć głównie wypełniałem treść na bazie mojej wiedzy o energetyce (odmiany prany) i obserwacjach pierścienia, którego obecność na każdym palcu zmieniała postrzeganie przepływu energii w zakresie innych aspektów.

Rozpoznanie jest dość proste. Jeśli palec potrzebuje wzmożonego przepływu energii, nie zareaguje niczym więcej niż mrowieniem, gdy zostanie na niego nałożony pierścień. Jeśli układ energetyczny palca jest zanieczyszczony lub przeciążony, to zareaguje impulsami bólu, napięciem mięśni oraz skurczami.

Osobiście twierdzę, że choć palce same z siebie mają masę właściwości i mocy, to pierścień Atlantów na nich nie ma wielkiego znaczenia. Przypominam, że symbol Atlantów występuje też jako zawieszka na szyję, a wtedy trudno o taki sam podział względem szyi. Podobno można go nosić także w kieszeni, gdzie działa przez jakiś czas po dotknięciu.

Pierścień Atlantów na kciuku

Pobudza wszystkie aspekty Wenus w człowieku – zmysł estetyczny, wrażliwość, delikatność, poczucie piękna i równowagi. Wzmacnia przepływ różowo-czerwonej prany, a więc pozwala się uspokoić, opanować gniew, skontrolować nerwowość i instynkt za pomocą siły woli. Pozwala to ukoić układ nerwowy, sprowadzić równowagę psychiczno-emocjonalną do ciała fizycznego oraz wzmocnić regenerację podczas snu. Wydaje się być mocno powiązany z obszarem gardła i płuc, ale to głównie ze względu na rozluźnienie jakie wywołuje.

Pierścień Atlantów na palcu wskazującym

Pobudza wszystkie aspekty Jowisza w człowieku – mądrość, zrozumienie, ciekawość świata oraz potrzebę rozwoju. Wzmacnia przepływ niebiesko-fioletowej prany, a więc podnosi odporność oraz wytrzymałość na ból, niweluje zakłócenia zmysłów i przywraca świeżość spojrzenia. Pozwala wygasić niższe pragnienia, a pozyskaną energię skierować ku sprawom duchowym. Zwiększa zdecydowanie i trzymanie się własnych decyzji. Wydaje się mocno powiązany z łagodzeniem chorób psychicznych opartych o układ nerwowy. Sprzyja trawieniu, dobremu stanu skóry i wspomaga ogólny stan zdrowia.

Pierścień Atlantów na palcu środkowym

Pobudza wszystkie aspekty Saturna w człowieku – samodyscyplinę, systematyczność, pracowitość oraz postępowanie według zasad. Wzmacnia przepływ zielonej prany, a więc wspomaga układ krążenia i pracę serca, rozjaśnia umysł i wzmaga witalność. Pozwala obniżyć napięcie mięśni, uzyskać gotowość do działania oraz zbudować pozytywne wrażenie, jak również dodać odwagi w trudnych chwilach. Wydaje się być mocno powiązany z pracą ciała koncentrującą się na przeponie i mięśniach. Sprzyja aktywności fizycznej, wyrażaniu własnego zdania oraz przy zapamiętywaniu i kojarzeniu.

Pierścień Atlantów na palcu serdecznym

Pobudza wszystkie aspekty Słońca w człowieku – ekspresję, wewnętrzną siłę, zdolności intelektualne, pewność siebie i komunikatywność. Wzmacnia przepływ żółtej prany, a więc energiczność, kreatywność i twórczość oraz zdolności potrzebne podczas przemawiania do tłumów. Pozwala rozpoznać kłamstwa, lepiej odczytywać mowę ciała oraz umiejętnie radzić sobie ze stresem i wątpliwościami. Wydaje się być mocno powiązany z utrzymaniem tempa życia oraz ciągłym kontakcie z otoczeniem, co wymaga stałej koncentracji. Dobrze radzi sobie z wszelkiej maści bólami wynikającymi z przesycenia zmysłów.

Pierścień Atlantów na małym palcu

Pobudza wszystkie aspekty Merkurego w człowieku – ekspansję, siły życiowe, własną atrakcyjność oraz siłę (choć głównie fizyczną). Wzmacnia przepływ pomarańczowo-czerwonej prany, a więc dynamikę ciała, sprawność fizyczną, prawidłowe działanie organów oraz zdrową seksualność. Pozwala odnieść się do rozsądku, zyskać czas na szybkim kojarzeniu oraz spostrzegawczości. Kojarzony z zaufaniem i wspólnym działaniem przy każdej transakcji, umowie lub obietnicy. Wydaje się być mocno powiązany z ostrością zmysłów i ich prawidłowym funkcjonowaniem. Dotyka również zdolności motorycznych, wzmacniając poczucie równowagi i przywracając dobrą postawę ciała.

Pierścień Atlantów – zagrożenia wynikające z korzystania

Wielokrotnie wspominałem w tekście, że największym zagrożeniem dla człowieka noszącego pierścień jest on sam, a konkretnie jego niepoukładane myśli. Powodują one, że pierścień dostaje losowe polecenia łączenia się z wieloma przestrzeniami, które w przypadku emocjonalnych zawirowań będą obarczone negatywnymi aspektami.

Nadmiernie wykorzystywany pierścień ma tendencję do spalania swoich materii, przez co działa coraz słabiej, a jeśli nigdy nie był synchronizowany z człowiekiem, to istnieje szansa, że wystawi człowieka na różnorakie pływy ze świata. Wszystko to jest jednak wciąż konsekwencją niestałości ludzkiej myśli, a nie szatańskich sił, o które podejrzewa pierścień każdy kapłan Kościoła Katolickiego.

Zagrożeniem będzie błędne łączenie symbolu Atlantów z ludźmi, kiedy nosząca go osoba wita się za pomocą dłoni, na której znajduje się pierścień. Należy wtedy przetrzeć dłonią o dłoń tak, aby zdjąć z pierścienia obce fluidy. Brak tego działania może spowodować, że pierścień odczyta fluid i powiąże się z nim, co spowoduje, że noszący go człowiek stanie się baterią, z której stale będzie ubywać energia.

Nie oznacza to, że pierścienia może używać tylko jedna osoba – może to robić każdy i w dowolnej wielkości grupie, o ile pamięta się o jego oczyszczeniu, by symbol Atlantów nie pozostawał w połączeniu z poprzednią osobą, która go nosiła. Pogłoski o więzi, jaka łączy pierścień z osobą, która go kupiła, są wyssane z palca i najpewniej stworzone tylko po to, aby dodać mu jeszcze więcej uroku (lub jako kolejny chwyt marketingowy – w końcu lepiej kupić nowe, niż zadowalać się używką).

Nie trzeba chyba mówić, że zbyt długie korzystanie z pierścienia może nadmiernie obciążyć układ energetyczny dłoni, co poskutkuje bólem albo nawet częściowym spięciem lub czasowym niedowładem dłoni aż do nadgarstka (zdarza się, że i do barku). Dlatego nie powinno się go nosić dłużej niż do 6-7 godzin dziennie.

Nie jest obojętne, kto nosi pierścień Atlantów, gdyż osoba gniewna i skłonna do agresji dzięki temu symbolowi będzie koncentrowała swoją siłę w destrukcyjne rytmy, które skłonią go do rozładowania w najbliższym otoczeniu. Osobom zbyt uduchowionym (na odlocie) będzie tworzyć kotwicę ku ziemi, nie pozwalając się rozpłynąć w bezosobowym stanie.

Pierścień Atlantów – Jak się go pozbyć?

Chętnie przyjmę każdy z pierścieni, który według innych ludzi jest przeklęty lub sprowadza zło na człowieka. Wszystkie potrzebne do kontaktu dane znajdziesz w widocznym miejscu na stronie. Jeśli chcesz szybko pozbyć się pierścienia, to napisz do nas – odezwiemy się do Ciebie w ciągu najbliższych dni pracy.

Zakończenie

Pierścień Atlantów to narzędzie jak każde inne – nie tak super jak opisują to ezoterycy, ale też nie tak groźne jak opisuje to Kościół Katolicki. Jest bezpieczny dla tych, którzy wiedzą co robić z własną mocą i potencjalnie groźny dla tych, którzy nie zgłębiali do tej pory tematów związanych z pracą nad energiami. Czy pierścień Atlantów przynosi szczęście, czy pecha? Ciężko powiedzieć, gdyż nie zdarza mu się przeklinać ani siać gróźb.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie “Praktyka z pierścieniem Atlantów”, gdzie dowiesz się jak korzystać ze swojego pierścienia, aby był bardziej użyteczny niż ozdoba na palcu.