Pełnia
Wróć do listy artykułów

Moc kamieni i kryształów cz. 2: Relacje minerał-człowiek

Z perspektywy minerału, człowiek jest nieokreślonym bytem, nieistniejącym zgodnie z ich możliwościami lub tylko po części rozumianym. Zatem jak ma się moc kamieni i kryształów do ludzi, skoro żaden kawałek skały nie zrozumie logiki ani rozumowania człowieka? Świat ludzi jest zupełnie różny od tego, do czego żywa materia minerału jest w stanie przywyknąć i poznać w choćby najmniejszym stopniu.

Pierwsza część serii skupia się na przedstawieniu budowy struktury energetycznej oraz pola aury minerału: Moc kamieni i kryształów cz. 1: Wprowadzenie.

Moc kamieni i kryształów w kontakcie z człowiekiem

Tym bardziej zaskakuje fakt, że energia kamieni potrafi działać na energetykę człowieka i wprawiać w ruch subtelne pływy w polu aury. Dotykając minerału, człowiek może wznieść się na wyżyny duchowości jak i zatopić w objęciach materii. Różnorodność wrażeń jest ogromna, a praktycznie każdy minerał ma wykształconą formę komunikowania się z człowiekiem.

Często jest to jednak jednostronna relacja. Ludzie pomimo przyjęcia informacji o subtelnym życiu minerału, nieczęsto uznają go za coś więcej niż kawałek materii – zupełnie jak telewizor czy zegarek napędzany energią bardziej zbliżoną do elektryczności niż siły życiowej. Nic to, minerały w żaden sposób nie czują się tym obrażone, gdyż nie znają tego rodzaju myśli – dla nich energia jest życiem i dzięki niej mogą istnieć w trwałej interakcji z polem wszelkiego istnienia na Ziemi.

Właściwości kamieni i kryształów

Większość popularnych minerałów jest znana ludzkości od bardzo dawna, przez co minerały wypracowały jasny i zwięzły kontakt, który człowiek w uproszczeniu zwie właściwością lub mocą minerału. Dla przykładu, właściwości kamieni takich jak obsydian czy kryształ górski są wyraźnymi cechami, a ich ukierunkowana siła daje na tyle jasne rezultaty, że nie sposób je pomylić z innymi.

Zupełną odwrotnością w wyrazistych kontaktach jest np. czaroit. Jego niedawne odsłonięcie dla cywilizacji człowieka spowodowało, że minerał ten jest niczym pełne zainteresowania dziecko, które ciągle nadaje w szybkim tempie masę informacji. Praktykujący kontakt z minerałami określają go jako “odpowiedniego dla zaawansowanych duchowo”.

Dla człowieka niepraktykującego zbyt intensywnie, jego emanacje będą tajemnicze, a nawet niepokojące lub tworzące negatywny wydźwięk. Przez jego specyfikę emanowania niektórzy zwą go kosmitą lub stacją nadawczą, przez którą łatwiej odbiera się przekazy channelingowe od pozaziemskich cywilizacji.

Te dwa przykładu jasno obrazują, jak długotrwały kontakt zmienia możliwości porozumienia się królestwa mineralnego z królestwem człowieka w wąskim paśmie przejawiania. Ciężko jednak określić czy to ludzie nauczyli się powielać emanacje minerału, czy też sami wiedzieli, jakie są im potrzebne i na zasadzie podobieństwa odnaleźli wspólne spektrum.

Ujmując to prościej – czy ludzie nauczyli się tworzyć poszczególne emanacje, kopiując je od minerałów czy też odkryli ich odpowiednik w swoim królestwie (człowieka)? Może zupełnie jak z grzybami psychodelicznymi, minerały pozwoliły wykształcić człowiekowi możliwość obserwacji i reakcji na określone wibracje.

Najprawdopodobniej nastąpiła częściowa wymiana w każdą stronę, co spowodowało integrację i wzrost wrażliwości na próby kontaktu po każdej ze stron. W obecnym czasie nie sposób stwierdzić, co czuła osoba, która po raz pierwszy kopiąc w ziemi, natknęła się na ametyst, ale w pewien sposób mogła uznać minerał za żywą skałę, niczym klejnot w koronie ziemi.

moc kamieni i kryształów naturalnych

Jak moc kamieni i kryształów działa na człowieka?

Życie kamieni i kryształów jest szczególnie mocno skupione na istnieniu w ciągłym przejawianiu właściwości (tego szczególnego rodzaju energii), która przez niego przepływa. Sposób, w jaki oddają się pierwotnym siłom i pozwalają się im kształtować stanowi inspirację dla ludzi, gdyż człowiek jako istota pełna wszystkiego, jest napędzany wieloma energiami, nie zawsze przyjemnymi. To skupione trwanie we własnym istnieniu (w końcu minerały są bardzo trwałe i mogą leżeć w ziemi setki tysięcy lat) stanowi główną oś zachwytu ludzi nad królestwem minerałów.

Wszelka materia przewodzi naturalne siły, które nadają jej kształt, kolor i szczególną strukturę. Tak jak jasnym jest, co przekazuje minerał, kwiat czy zwierzę, tak człowiek mający możliwość wyboru stanowi zagadkę samą dla siebie i najczęściej nie jest w stanie określić, jaką ideę ma przejawiać swoim życiem na Ziemi. Wolna wola będąca wspaniałą umiejętnością jest jednocześnie tym, co wprowadza umysł człowieka w dysonans trwający przez całe życie.

Dla całego istnienia nieposiadającego tego, co ma człowiek, królestwo ludzi stanowi inspirację, ukazanie Stwórcy w jego najniższej formie, a więc wszelki potencjał, który czeka te królestwa w dalszym rozwoju. Wszystkie zwierzęta, rośliny i minerały są niejako zadziwione istnieniem, które więcej myśli niż żyje, a jego działania sprowadzają subtelne stany do poziomu obrazów, słów i rzeczy oraz technologii, której na teraz nie rozumieją.

Najbardziej aktywne minerały są na swój sposób świadome, że wykorzystywane są jako narzędzia czy drogi do celu dla człowieka i z sympatią pozwalają skorzystać z tego, co mają w nadmiarze. Jednak tak jak wszelkie życie na Ziemi w materialnych i subtelnych planach dąży do szukania podobieństw, a więc zdarza się, że minerał nie przepada za człowiekiem. Bardzo rzadko są to powody do konkretnej osoby, a raczej do grupy czy rodzaju pewnych osób np. alkoholicy nie lubią się z ametystem, pomimo że leczy on kaca.

Być może właściwości ametystu sprawiają, że działa on poprzez zasadę negatywu i człowiek upojony alkoholem zostaje silnie odtrącony przez ametyst – co nieświadomy człowiek traktuje jako dobrą relację (bo trzeźwieje). Cząsteczki oparów alkoholu zanegowane przez działanie ametystu sprawiają działanie orzeźwiające. Przy czym ametyst ma o wiele szersze spektrum – pozwala przywrócić ostrość zmysłów, wprowadzić rozsądek i wspomóc doświadczenie.

Zupełnie inny rodzajem kontaktu powoduje moc kamieni takich jak kryształ górski, który używa człowieka na równi z tym, jak człowiek używa jego. Przynosi on właściwości oczyszczające, podnoszące jakość materii oraz stan nasycenia energiami. Z kolei kryształ otrzymuje znacznie większą przestrzeń do emanowania i używa człowieka jako potężniejszej stacji, z której może nadawać mocniejszy sygnał. Nikt nie spodziewa się, że celem kryształu górskiego jest sięgnięcie możliwie najdalej w przestrzeń, gdyż właśnie tego żąda od materii ten szczególny rodzaj energii, który znajdziemy w krysztale.

Praktycznie każdy minerał wprowadza zupełnie różną relację, co przekłada się na odmienne wrażenia ich działania. Mało tego – minerały między sobą miewają różne stany zależne od panujących pływów (sił Yin i Yang), ciśnienia eterycznego lub obecności istot z innego królestwa. Komunikacja przebywających w ziemi minerałów jest zupełnie inna od tych na powierzchni oraz mocno odmienna, gdy przebywają bez kontaktu z ziemią.

Jak powinniśmy traktować minerały?

Moc kamieni i kryształów, jak wszystkie ograniczone formy, ma swoje granice. Dlatego najlepiej traktować je tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani. Mimo, że minerał nie posiada emocjonalności takiej jak człowiek czy zwierzę, to potrafi zamknąć się na wpływy lub ograniczyć przejaw siły. Wtedy człowiek nie czuje w nim żadnej specjalnej siły, a wrażenia są, krótko mówiąc, żadne. W ostatecznej formie braku dobrych relacji minerał opuszcza swoje ciało i staje się tym samym “martwy”, gdyż od tej pory zaczyna wydzielać siłę tylko wtedy, gdy ciśnienie wtłoczy w jego strukturę energię. Człowiek również może to zrobić, ładując minerał, ale gdy tylko wyrówna się energia, kamyk nic więcej człowiekowi nie odda.

Pomimo skojarzenia z dobroczynnymi właściwościami kąpieli słonecznych, wodnych lub księżycowych, to bardzo często minerały nie są chętne, aby je długo stosować. W większości przypadków więcej niż pół godziny na pełnym słońcu bardziej męczy minerał, niż mu pomaga (zdarzają się przypadki uszkodzeń poprzez wypalenie struktur energetycznych).

Szczegółowe opisy minerałów

Agat – Pan równowagi życia codziennego. Odpowiedni do pracy z energią yang, kucia myśli i zrozumienia swoich reakcji.

Ametyst – Zwierciadło Duszy. Uwrażliwia na sferę duchową i otwiera na Wyższe Ja.

Chryzopraz – Pod Skrzydłami Anioła. Uwrażliwia na otoczenie, i ponadczasowe wartości charakterystyczne dla człowieka o “otwartym sercu”.

Czaroit – Kosmiczne Ogniwo. Łączy naturalny puls wszechświata pełen informacji z istotą człowieka.

Granat – Krew Tytanów. Pomaga skupić się na sobie, wzmacnia pewność siebie oraz odwagę.

Jaspis Krajobrazowy – Patron spokojnej pracy. Praktyczny przy ustalaniu priorytetów i spokojnym wdrażaniu ich w życie.

Kryształ Górski – Pryzmat wizyjny. Uniwersalny minerał dla każdego, szczególnie dla jasnowidzów, uzdrowicieli i medytujących.

Kwarc różowy – Płomień pełen sympatii. Kojarzony z miłością i bliskością. Wspiera w trudnych chwilach i rozjaśnia szarość chwil.

Labradoryt – Kamień filozofów. Dla myślicieli, zgłębiających sens i znaczenie.