Pełnia
Wróć do listy artykułów

Medytacja: Bądź gotów wyruszyć

Uwaga! Zanim przejdziesz do medytacji, zalecamy artykuł Jak Medytować?, który wdroży Cię w podstawy tego czym jest medytacja. Zacznij od medytacji z samym tematem. Następnie co 5/10/15 minut (w zależności od Twoich preferencji), odkrywaj kolejne rozwinięcia, które wzbogacą Twoją perspektywę i wesprą praktykę.

Temat medytacji: Bądź gotów wyruszyć

Rozwinięcie 1
Często trwamy w oczekiwaniu na sprzyjającą chwilę. Liczymy na łut szczęścia, dobry los czy choćby promyk słońca, który zachęci nas do wzięcia siebie pod rękę i ruszenia w stronę nowego świata. Nie szukaj tak daleko swojego szczęścia. Wszystko, co może być Ci potrzebne, jest tuż obok. Przygoda jest tuż za rogiem. Tajemnica kryje się w każdym przedmiocie, a ciekawość może popchnąć ludzi ku sobie.
Rozwinięcie 2
Odpowiednia chwila, to ta, którą wybierzemy. Nie licz na wsparcie od świata, jeśli nie masz zamiaru ruszyć się naprzód. Nie obawiaj się konsekwencji – te, które nadejdą z Twojej nieuwagi są wielokrotnie większe. Kieruj się zawsze przed siebie i podejmij pracę nad marzeniami z dzieciństwa. W głębi siebie wiesz, że nie potrzebujesz czekać, a doświadczenie rozpoczyna się wraz z pierwszą myślą.
Rozwinięcie 3
Nie potrzebujesz wielkich przygotowań. Nie jest wymagana doskonałość ani perfekcja pod każdym względem. Daj sobie szansę na zmianę życia. Przeciwdziałaj nic nie robieniu, a świat szybko ześle Ci wartościowe energie.

 

Komentarze mile widziane.