Pełnia
Wróć do listy artykułów

Aura człowieka – prezencja

Prezencja to podstawowa emanacja aury, która jest wyczuwalna przez wszystkich ludzi. Aura człowieka stale emanuje, dzięki czemu mamy śladowe informacje na temat ludzi i przez te informacje odczytujemy jaki typ charakteru oni reprezentują. Można powiedzieć, że prezencja jest niezwykle przydatna w kontaktach z otoczeniem. Posiada ją każda istota żywa, choć skrajność niektórych przypadków może sugerować inaczej. Jest tym silniejsza im większe przejawianie świadomości w świecie fizycznym. Zwierzęta mają ją wielokrotnie mniej skomplikowaną oraz słabszą – prócz drapieżników takich jak wielkie koty i stare drzewa. Minerały nie posiadają prezencji na tyle silnej, by mogła być ona odczuwalna przez ludzi.

Energetyka prezencji

Sama prezencja nie jest formą, a raczej zjawiskiem (trwającym na powierzchni aury procesem), dzięki któremu lepiej komunikujemy się z otoczeniem. Jasnowidz spostrzeże ją na zewnętrznej granicy aury jako musujące fale przypominające pianę na powierzchni fal. Człowiek z silnym charakterem, który chce uzyskać swój cel lub pokonać przeciwnika, w psychicznej walce doprowadza do wrzenia tej piany, a wtedy ona rośnie zajmując większą powierzchnię i przekazując intensywniej wszystko, co chce nadać w świat świadomość ukryta w ciele.

Aura człowieka nie kończy jednak swojego działania w tym miejscu, jest wprost przeciwnie – piana pokrywa aurę innych osób i łączy się z cząsteczkami ich aury. Tak nadany przekaz przechodzi przez pole ochronne i nie daje się ugasić póki świadomość nadawcy tego nie chce. To tłumaczy dlaczego niektórzy ludzie mający talent do przekonywania, byli w stanie porywać całe tłumy. Podczas normalnej rozmowy, gdzie nie trwa walka między rozmówcami, następuje tylko wymiana tej piany, aby każda ze stron mogła zrozumieć o czym mówi drugi człowiek. Wtedy piana otacza część cząsteczek w aurze i umożliwia tym samym spojrzenie na sytuację innymi oczami (ułatwia to odruchy empatyczne).

Prezencja na co dzień

Najłatwiej odczuć prezencję u osób z silnych charakterem, posiadających charyzmę oraz u niedawno przebudzonych. Ci ostatni są najciekawsi. Zwiększone wydzielanie prezencji następuje podczas pierwszych dni praktykowania energetyki. Człowiek czuje zwiększoną ilość energii, jest bardziej ożywiony i chce ćwiczyć dalej. W tym czasie jego aura nieznacznie rozszerza się i ilość „piany” rośnie w szybkim tempie. Po około 2 tygodniach ta sytuacja wraca już do normy i prezencja jest znacznie mniej odczuwalna. Jeśli chcesz rozbudować swój system energetyczny, zajrzyj tutaj: LINK.

Ludzie szczególnie sensytywni mają spore problemy podczas przebywania w tłumie lub środkach transportu publicznego, gdyż ich percepcja pozazmysłowa jest bombardowana nieustannym potokiem informacji na wskutek wymiany piany z okolicznymi aurami osób. W skrajnych przypadkach osoba nadwrażliwa może nie móc zmusić się do pobytu w takich miejscach jak szkoła, biurowiec, sklep czy kino. Należy wtedy zadbać o przywrócenie równowagi na zewnętrznej sferze aury.

Z artykułu może nie wynikać waga prezencji, gdyby nie to, że występuje ona przy każdym kontakcie – również tym międzygatunkowym. Zwierzęta mające bliski kontakt z człowiekiem mają stale pobudzoną aurę, by ta wytwarzała ową pianę, co pozwala na lepsze zrozumienie. Szczególnie widać to u psów, zaś u kotów tylko okresowo. Podczas spotkania obcych ludzi wymiana tej podstawowej emanacji daje nam możliwość określenia jaki jest drugi człowiek. Jednak jest to rzecz powierzchowna, przy odpowiednich umiejętnościach ktoś może wykorzystać prezencję do wytworzenia mylnego wrażenia.

To jedyna forma kłamstwa jaka jest możliwa z punktu widzenia świata mentalnego. Przypomina to nałożenie maski na twarz, aby ludzie myśleli o nas lepiej. W ten sposób mężczyzna, który naprawdę jest lękliwy może być uważany za odważnego i hardego, a kobieta za szczęśliwą mimo, że naprawdę jest smutna. Tylko człowiek wrażliwy lub uważny będzie w stanie odkryć to, co kryje się za tym jawnym przekazem i domyśli się prawdziwego oblicza.

 

Komentarze mile widziane.